15 мая, 2019

Заходи до Дня вишиванки та Дня Європи у Сєвєродонецьку

image_pdfimage_print

Всесвітній день вишиванки — міжнародне свято, що покликане зберегти споконвічні народні традиції створення та носіння етнічного вишитого українського одягу. Дата проведення — щороку в третій четвер травня (будній день).

вишиванкаСвято є самобутнім і самодостатнім, не прив’язане до жодного державного чи релігійного. У цей день кожен охочий може долучитись до свята, одягнувши вишиванку на роботу, до університету, школи чи садочка.І дею акції «Всесвітній день вишиванки» у 2006 році запропонувала студентка факультету історії, політології та міжнародних відносин Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича Леся Воронюк. А поштовхом до реалізації ідеї та святкування стала вишиванка Ігоря Житарюка, яку він регулярно одягав на пари, як і чимало інших студентів. Леся запропонувала одногрупникам та студентам обрати один день і всім разом одягнути вишиванки. Спочатку вишиванки одягнули кілька десятків студентів та кілька викладачів факультету. Та вже протягом наступних років свято розрослося до всеукраїнського рівня, до нього почала долучатися українська діаспора по всьому світу, а також прихильники України.

16 травня

16.00 — «А я іду по світу в вишиванці, я українець і я пишаюсь цим».

Хода до Дня вишиванки. Святкова хода стартує від Сєвєродонецької міської ради. Одягаємо вишиванки і йдемо на площу до міського Палацу культури.

16.30 — Святкова тематична програма «від України до Європи» (площа біля МПК):

— флешмоб, виступи творчих колективів міста, конкурси, книжкові виставки, фотозони;

— безкоштовні майстер-класи з вишивки (проводять майстрині клубу   «Червона ниточка»);

— виставка вишиванок та рушників.

h_ua_den_eu_uaЗ 2003 року в третю суботу травня в Україні відзначається День Європи відповідно до Указу Президента № 339/2003 від 19 квітня 2003 року.У День Європи мешканці України відзначають день спільних цінностей, спільної історії всіх націй континенту. У нашій країні день Європи святкується вже впродовж 16-ти років.

17 травня

16.00 — «Європейський шлях Сєвєродонецька» (площа біля МПК);

— класична музика (виступ Сєвєродонецьких дитячих музичних шкіл №№ 1,2);

— нагородження учасників міського інтернет – турніру з нагоди 85-річчя рідного міста «85 весна Сєвєродонецька».

18.00 — «Від мрій до здійснень» міський Палац культури (велика зала)

Концерт – ювілей хореографічного колективу КЗ «Сєвєродонецький міський Палац культури» «Зоряни» (керівник – Руслана Гайда).

You may also like...