24 мая, 2019

В Рубіжному через кір введено карантин у школі № 4

image_pdfimage_print

Таке рішення прийняла міська комісія з техногенно-екологічної безпеки і надзвичайних ситуацій Рубіжанської міської ради.

777-22На початку травня цього року в м. Рубіжне було зафіксовано спалах на небезпечну інфекційну хворобу — кір. Осередком хвороби визначено загальну освітню школу № 4 м. Рубіжне. З 22 травня у закладі було введено карантин у всіх навчальних класах з призупиненням учбового процесу, окрім випускних класів.

«Захворіло дев’ять дітей. Всі вони з двох багатодітних родин. І перша, і друга родини через свої релігійні переконання не мають наміру вакцинувати своїх дітей.  Перша дівчинка, що захворіла, сьогодні вже була виписана, діагноз було підтверджено лабораторними дослідженнями. Стан дітей задовільний», — розповідає телефоном начальниця управління охорони здоров’я Рубіжанської міськради Наталя Янко.

Структурним підрозділом Рубіжанської міськрайонної філії ДУ «Луганський обласний лабораторний центр МОЗ України», управлінням охорони здоров’я Рубіжанської міської ради здійснюється комплекс лікувально – профілактичних заходів по локалізації та ліквідації спалаху в м. Рубіжне небезпечної інфекційної хвороби кору.

Нагадаємо, кір – це інфекційна хвороба, що вражає дітей та дорослих без імунітету проти неї. Вірус кору передається повітряно-крапельним шляхом при тісному контакті з хворим від моменту появи перших симптомів хвороби до 5 дня від початку висипки. В інфікованого кір також проявляється не одразу: від моменту зараження до захворювання проходить від 7 до 21 днів. Це – прихований період хвороби.

Кір не передається через побутові предмети та третіх осіб, які контактували з інфікованими. Важливо відзначити, що кір нестійкий до впливу зовнішнього середовища, відтак, вірус гине під час кип’ятіння чи дезінфекції. За кімнатної температури в приміщенні збудник залишається активним впродовж двох днів. Натомість оптимальною для вірусу є температура нижче за 15 градусів: тоді вірус довго зберігається.

Здебільшого, на кір хворіють один раз, а повторні випадки трапляються дуже рідко. При цьому заразитися вірусом може будь-яка людина, яка не має імунітету.

Основні симптоми кору:

  • сильний головний біль,
  • слабкість,
  • підвищення температури тіла до 40 градусів,
  • втрата апетиту,
  • нежить,
  • сухий і сильний кашель,
  • почервоніння і набряк горла,
  • збільшення лімфовузлів,
  • запалення слизової оболонки очей,
  • висип на тілі.

 

You may also like...