7 мая, 2019

Спалювання сухої трави на Луганщині завдало шкоди на 19 млн грн

image_pdfimage_print

З початку 2019 року на території області сталося 611 пожеж, що на 9% більше, ніж за аналогічний період 2018 року, із них у лісових масивах – 10 пожеж, у наслідок чого знищено 2,54 га лісів, зазначив начальник Головного управління ДСНС у Луганській області Микола Пшик під час апаратної наради.

e92b60e8c8f29b4c579535278b1d7017«Якщо у лісових масивах ситуація складна, однак контрольована, то через спалювання сухої рослинності на присадибних ділянках, поблизу населених пунктів, сміттєзвалищах виникло 144 пожежі на площі понад 260 га. У наслідок чого завдано збитків на загальну суму більше 19 млн грн», – зауважив Микола Пшик.

Серед основних причин виникнення пожеж – необережне поводження населення з вогнем. «Це свідчить про те, що органами місцевої влади та лісокористувачами на недостатньому рівні організовано проведення роз’яснювальної та профілактичної роботи серед населення, дачників, фермерів і відпочиваючих, через що відбувається масове випалювання сухої рослинності», – додав начальник ГУ ДСНС у Луганській області.

За словами Миколи Пшика, у період з 15 по 18 квітня 2019 року проведено перевірки готовності до пожежонебезпечного періоду лісомисливських господарств області. У результаті було виявлено низку недоліків, зокрема, відсутність роз’яснювальної роботи серед населення щодо дотримання правил пожежної безпеки, недостатній запас пально-мастильних матеріалів для техніки, що буде залучатися до ліквідації можливих пожеж у лісових масивах, не здійснюється робота щодо обладнання природних водойм спеціальними пірсами для безпечного під’їзду пожежної техніки для забору води тощо.

You may also like...