21 мая, 2019

На Луганщині можна безкоштовно протестуватися на ВІЛ-інфекцію

image_pdfimage_print

В Україні триває Європейський весняний тиждень тестування, в рамках якого за ініціативою Центру громадського здоров’я МОЗ України протестуватися на ВІЛ-інфекцію можна безкоштовно в мобільних лабораторіях. На Луганщині тестування проводиться у місті Сєвєродонецьку за наступною адресою: проспект Хіміків 28, з 10.00. Про це нагадує Департамент охорони здоров’я Луганської ОДА.

61041768_2078024435830865_3260333850764509184_nМільйони людей в світі живуть з ВІЛ повноцінним та здоровим життям. Вчені вже довели, що тривалість життя людей з ВІЛ не відрізняється від тривалості життя людей без ВІЛ. Але це можливо лише за двох умов – знати, що в тебе ВІЛ та систематично приймати лікування.

За оцінками національних та міжнародних експертів, нині в Україні близько 200 тисяч ВІЛ-позитивних людей і понад 60 тисяч з них не знають про свій статус. Найбільш ураженими ВІЛ-інфекцією регіонами є Дніпропетровська, Одеська, Миколаївська, Херсонська, Київська, Чернігівська область, а також Київ.

Більш ніж 50% осіб віком від 15 років ВІЛ-інфекцію виявляють вперше на 3 та 4 клінічних стадіях. На пізніх стадіях організм вже не може долати прості захворювання, йдеться на сайті Центру громадського здоров’я МОЗ України

Хвороба на ВІЛ загрожує не лише групам ризику, адже у понад 65% випадках захворювання на ВІЛ передається статевим шляхом.

Процедура тестування — дуже швидка та абсолютно безкоштовна. Результат швидкого тесту на ВІЛ готовий уже за 15 хвилин: до 5 хвилин — підготовка і забір крові з пальця, 10 — очікування результату. Перед тестуванням ви зможете поставити питання та отримати інформацію про ВІЛ-інфекцію, шляхи її передачі, оцінити з фахівцем свій ризик інфікування ВІЛ та розглянути можливості його зниження, отримати інформацію про організації, де можна отримати іншу допомогу, тощо.

Цього року Європейський тиждень тестування вперше проходитиме 2 рази на рік – у травні та у листопаді. В Україні ініціатором проведення Європейського весняного тижня тестування в цьому році виступив Центр громадського здоров’я.

You may also like...