30 Окт, 2013

Як дбають про ветеранів на Луганщині?

image_pdfimage_print

Здоров’ям ветеранів в Луганській області опікуються спеціальні мобільні медичні бригади. Про це розповіла головний лікар луганського обласного госпіталю ветеранів Тетяна Сокирко під час засідання консультативної ради регіонального проекту «Здоров’я ветерана». За її словами, за 9 місяців цього року медичну допомогу отримали близько 12 тисяч ветеранів та однієї тисячі самотніх непрацездатних громадян.

Для надання стаціонарної медичної допомоги ветеранам в області функціонують понад 800 ліжок. Витрати на одного ветерана на добу становлять 75 гривень, 35 з яких на харчування.

Тетяна Сокирко, головний лікар луганського обласного госпіталю ветеранів: «За 9 месяцев 13 года слухопротезировано 70 ветеранов за счет средств местных бюджетов, зубопротезировано 478 ветеранов за счет местных бюджетов, имплантировано кардиостимуляторов 31 ветерану, проведено глазное протезирование – 44 человека»

Але попри таку статистику все ж не все так райдужно у наших лікарнях. Хоча сучасне медичне обслуговування ветеранів набагато краще ніж у минулому, все ж ця робота є недостатньою і має бути покращеною – вважає голова Луганської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану Іван Шердець.

Іван Шердець, голова Луганської обласної організації Української спілки ветеранів Афганістану: «Я вчера наблюдал в 1-й городской больнице как поступают с ветераном. Дедушка – 88 лет, ноги уже не поднимает. Его загнали на второй этаж, со второго этажа погнали вниз, в приемную. Хотя никакого труда не составляет вызвать медсестер в палату. Второе: кладут дедушку на голую постель, он, соответственно, начинает возмущаться: “Что это такое? Я воевал! Мне сколько лет, а для меня нет простыни даже в больнице»
 

You may also like...