13 Окт, 2013

У Луганську відзначили День Українського козацтва (ФОТО)

image_pdfimage_print

Луганська обласна рада ухвалить програму підтримки козацтва. Про це повідомив голова Луганської облради Валерій Голенко, виступаючи перед козаками на урочистостях з нагоди Дня Українського козацтва 12 жовтня.

«Я вас можу запевнити, що депутати облради обов'язково підтримають цю програму. Вона буде мати статус обласної програми, і ми з вами будемо ще не раз зустрічатися. І я обіцяю підтримку з боку обласної влади. Таким людям, які вболівають душею за свою країну, за свою малу Батьківщину, таких людей потрібно обов'язково підтримувати», – сказав Валерій Голенко.

Попри те, що День Українського козацтва відзначається 14 жовтня, в день святої Покрови Пречистої Богородиці, козаки Луганщини вирішили провести урочистості на два дні раніше, у вихідні. Збори відбулися в обласному палаці культури (колишньому будинку культури залізничників).

 

"Це свято, яке відзначали наші діди і прадіди, це свято, яке йде до наших витоків. Сьогодні люди зібралися за своєю волею, ні за чиїмось наказом, а по велінню власної душі, по велінню серця зібралися справжні патріоти нашої луганської землі, нашої України. Я сердечно вас вітаю з цим прекрасним святом. І те, що тут консолідоване козацтво – це в двічі приємно. Разом завжди можна багато чого досягти", – зазначив Валерій Голенко. 

Представники козацтва отримали грамоти облдержадміністрації та облради.

Козак Михайло Голубович скромно стояв у дверях, спостерігаючи за дійством на сцені. 

Як виявилося, на Луганщині серед козацьких ватажік є чимало і жінок.

Козаків розважали піснями і танцями.

 

You may also like...