27 Сен, 2013

Черга в дитсадок стала електронною

image_pdfimage_print

Дошкільні заклади не відстають від прогресу й долучаються до роботи у всесвітньому павутинні. Відтепер записатися до дитсадка можна через систему електронної черги. Тобто, обрати заклад та подати заявку і документи на вступ до нього можна вдома, не відходячи від свого монітору.

Директор департаменту освіти і науки, молоді і спорту облдержадміністрації Ірина Цимбал запевняє, що більше половини дошкільних закладів на Луганщині вже працюють за новими стандартами, інша половина до кінця року підключиться до електронної черги.

Ірина Цимбал також зазначає, що за останні кілька років на Луганщині збільшилася народжуваність, а з нею – і тривога батьків, що місць у дитсадках не вистачить. Тому одразу після народження малюка, матусі стають у чергу у дошкільні заклади. Щоб полегшити життя батькам та роботу профільним закладам, в області й запроваджують систему електронної черги. 

Директор департаменту освіти і науки, молоді і спорту облдержадміністрації Ірина Цимбал: «Некоторые родители, беспокоясь о том, что в перспективе будут сложности с устройством детей в дошкольные учреждения, уже с рождения стараются поставить детей на очередь. Если говорить о Луганске, то электронная очередь есть. У нас есть свободные места в Жовтневом районе. А центр города заполнен. Есть очередь, то есть не все дети пошли, которые хотели. При наличии электронной очереди можно будет уже видеть, и управленцы будут уже регулировать этот процесс. Эта работа не одного дня и не одной встречи с родителями, но мы будем понимать общую тенденцию, будем видеть перспективу на будущие несколько лет»

Реєстрація в черзі – гарантія місця в дитсадку

Головний спеціаліст департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Любов Ківшар додає, що така система дозволяє отримувати більш точні дані про потреби області у цій сфері і вирішувати проблеми там, де вони й насправді є.

Головний спеціаліст департаменту освіти і науки, молоді та спорту ОДА Любов Ківшар: «Для того, чтобы разгрузить детсады, для того, чтобы определить насколько же и сколько еще нам нужно открыть групп, садов, и введена электронная очередь. Тот же квартал Мирный, там 5 дошкольных учреждений. Одна фамилия могла пройти по всем пяти. Естественно, что каждая из заведующих считает, что у нее перебор. А в результате родитель выбирает одно. Поэтому регистрация в этой электронной очереди дает возможность вам гарантировать получение места в детском саду, а горсовету определяться, сколько еще нужно мест на том же квартале Мирный, в центре города, на восточных кварталах. Сколько дополнительно и где нужно открывать мест в 2015-2016 году. То есть, это действительно такой современный мониторинг».

Молода матуся Катерина Харківська переваги електронної черги над старою системою подання документів не відчула, бо коли влітку переводила свого чотирирічного сина з одного садка в інший, електронна черга тільки запроваджувалася.

Катерина Харківська, молода мама: «Когда мы переводились – это было летом – она только начинала формироваться. О ней больше говорилось, чем она делалась. Уже постфактум вносили детей, которые ходили в садик в этот реестр электронный, о том, что да, действительно ребенок устроен. И новоприбывших, и тех, кто только собирается в детсад, тоже, по идее, должны вносить в этот электронный реестр. Насколько мне известно, родители могут, не выходя из дома, зарегистрироваться через Интернет, через свой компьютер внести свои данные, данные ребенка, выбрать дошкольное учебное заведение, определить год, в котором ребенок пойдет в этот сад, и, прикрепить в электронном варианте необходимые документы. Эта очередь показывает другим родителям, кто какой по списку. И, наверное, спекуляций на тему «сегодня я был вторым, а завтра стал 17-м», по идее, должны исчезнуть. Как это будет на практике – я не знаю. Говорят, что искусственно пойти и откорректировать эту очередь будет невозможно, потому что все централизовано, все данные отправляются в Киев и там обрабатываются».

Як зареєструватися?

Щоб встати в електронну чергу, необхідно зайти на сайт «Електронна реєстрація в дошкільні навчальні заклади». Там є детальна інструкція, як залишити заявку. Після підтвердження електронної реєстрації, протягом 10 робочих днів з дня подання заяви необхідно звернутися до відповідальної особи у відділі освіти (або в дошкільному навчальному закладі) з оригіналами документів (це свідоцтво про народження дитини та документ, що підтверджує наявність пільг) або прикріпити до заяви відскановані документи.

Якщо заповнена заяви за змістом не буде відповідати оригіналам документів або доданим скан-копіям, її буде анульовано. Якщо ж інформація, зазначена в заяві, підтверджена документами, то ви отримаєте місце у черзі.

В електронній черзі будуть пільговики

Загалом ідея електронної черги начебто гарна: спекуляцій ніяких, умови реєстрації максимально наближені до європейських, батьки задоволені простотою реєстрування, а працівникам дошкільних закладів немає додаткового головного болю. Та все ж таки це нововведення ще викликає чимало запитань. Наприклад, необхідно враховувати, що одразу стовідсотково батьки не перейдуть на нову систему. З різних причин залишаться матусі, які приноситимуть документи особисто. В цьому випадку данні до системи вноситимуть працівники відділу освіти.

Ще один цікавий момент: шість категорій дітлахів мають пільги, це – діти, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи, діти військовослужбовців, працівників міліції, державної кримінально-виконавчої служби, державної пожежної охорони, а також діти прокурорів й слідчих прокуратури. Тобто, вони отримуватимуть місця в першу чергу. Таким чином, проблема «сьогодні я був другим, а завтра вже четвертим» буде вирішена не до кінця.

Як показує практика, деякі нововведення в Україні й справді полегшують життя та спрощують роботу. Потрібен лише певний час, аби усі сторони розібралися з тонкощами нових принципів роботи та налагодили взаємозв’язок. Певні висновки щодо електронної черги у дитячі садки робити ще зарано, адже система працює лише кілька місяців, до того ж не всі заклади до неї підключилися. Очевидно лише одне: зміни у системі дошкільної освіти потрібні. А чи в тому ключі працює влада, побачимо найближчим часом.
 

You may also like...