23 Сен, 2013

Росія висунула на Оскар фільм Сталінград

image_pdfimage_print

Претендентом на Оскар від Росії в номінації Найкращий фільм іноземною мовою в 2013 році стала стрічка Федора Бондарчука Сталінград, пише korrespondent.net

Сталінград став першою російською картиною у форматі IMAX 3D. Стрічка буде показана не тільки в Росії, але і в зарубіжних країнах, у тому числі в Китаї, де планується прокат на безпрецедентну кількість екранів — більше трьох тисяч. Бюджет проекту становить 30 мільйонів доларів.

Згідно з регламентом Американської кіноакадемії, кожна країна має право номінувати один фільм, який був випущений у прокат в період з 1 жовтня попереднього року по 30 вересня поточного року і показаний у комерційному кінотеатрі не менше семи днів поспіль.

У разі дотримання цього регламенту Сталінград вже з понеділка має з'явитися в афіші хоча б одного кінотеатру. Наразі реліз стрічки призначено на 10 жовтня.

Крім Сталінграда, серед фільмів, які розглядала російська оскарівська комісія, Легенда № 17 Миколи Лебедєва, Довге щасливе життя Бориса Хлєбнікова, Розповіді Михайла Сегала, Майор Юрія Бикова, Остання казка Рити Ренати Литвинової та інші картини.

Зі своїми кандидатами на Оскар вже визначилися багато країн. Так, Україну представить фільм Параджанов, Польщу — фільм Анджея Вайди Валенса. Людина надії (Walesa. Czlowiek z nadziei), Румунію — переможець Берлінського кінофестивалю Поза ембріона (Pozitia copilului) Каліна Пітера Нецера, Нідерланди — учасник Каннського кінофестивалю Порушник спокою(Borgman) Алекса Ван Вармердама, Францію — фільм Ренуар. Останнє кохання(Renoir) Жилья Бурдо. 

You may also like...