15 Авг, 2013

Росія блокує український експорт — Федерація роботодавців

image_pdfimage_print

Федерація роботодавців України звернулась до Прем'єр-міністра України Миколи Азарова з проханням якомога швидше посприяти вирішенню на міжурядовому рівні проблем, які почали виникати в українських підприємств-експортерів на російській митниці.

Про це керівництво ФРУ заявило під час засідання уряду в середу, передає Укрінформ.

"На жаль, "Рошеном" справа не обмежилася. Проблеми в українських експортерів з проходженням митного контролю на митниці РФ почали виникати ще з 20-х чисел липня. Транспортні засоби, які перевозять продукцію українських товаровиробників, на кордоні Російської Федерації підлягають безпричинній суцільній перевірці, включаючи вивантаження, переваження вантажу та завантаження його назад", — скаржаться підприємці.

За словами представників ФРУ, це призводить до збільшення термінів простою вагонів та інших транспортних засобів, і, як наслідок, веде до здорожчання або зриву поставок товарів, псування продукції.

За інформацією ФРУ, з 00:00 години 14 серпня до профілю ризику системи управліннями ризиками Федеральної митної служби РФ до перших чотирьох десятків підприємств, які туди потрапили у липні цього року, були додані всі без виключення українські експортери. По суті, акцентують у ФРУ, йдеться про повну зупинку українського експорту на невизначений час.

Прогнозний обсяг українського експорту до РФ у другому півріччі поточного року Федерація роботодавців України оцінювала приблизно у $8,5 млрд. Внаслідок зриву частини контрактів, а також подорожчання і затримки виконання інших експортних угод втрати України від дій російської сторони можуть сягнути $2-2,5 млрд тільки в другому півріччі поточного року. 

You may also like...