10 Авг, 2013

Луганщина одна з найбільш забруднених областей України

Третє місце в рейтингу областей України за показником забруднення повітря, малозабезпеченість водними ресурсами та величезна кількість несанкціонованих звалищ. На жаль, все це – про Луганщину.

За словами начальника держуправління з охорони навколишнього природного середовища в Луганській області Олександра Арапова, забрудненню атмосферного повітря неабияк сприяє техногенне навантаження на регіон з боку підприємств вугільної, хімічної та металургійної промисловості, а також житлово-комунального господарства.

Втім, Олександр Арапов каже, що загальна кількість викидів в атмосферу, починаючи з 2007-го року, знижується. Якщо у 2011-у році їх було 553 тонни, то в 2012-у – 528 тонн. За його словами, це пов’язано зі скороченням обсягів виробництва або із зупинкою підприємств, зокрема «Ліника». Чиновник також розповів, хто з жителів області найбільше страждає від шкідливих викидів.

Олександр Арапов, начальник держуправління з охорони навколишнього природного середовища в Луганській області: «Больше всего – Краснодонский район. На одного человека 1,4 тонны выбросов приходится загрязняющих веществ. В Алчевске – 0,5 тонны, в Антрацитовском районе и Луганске – 0,1 тонны. Часто задают вопрос: почему в Краснодоне, какая промышленность в Краснодоне? В основном влияет выброс газа шахтного метана и породные отвалы».

Ще одна екологічна проблема області – малозабезпеченість водними ресурсами та забруднення водойм, куди щороку скидається більше ста мільйонів кубометрі неочищених стоків. Головний еколог області каже, що причина – в неефективній роботі очисних споруд: зі 186 працюють лише трохи більше сотні та й то лише частково. Що ж до річок, то тут справи ще гірші. Так, програму очистки Сіверського Дінця відкладають з року в рік через брак коштів, хоча проект очистки русла розроблено вже давно.

На очистку ж річки Лугань ще у 2012-у році з держбюджету було виділено майже 29 мільйонів гривень. Втім, розповідає Олександр Арапов, все погрузло у бюрократичній тяганині, плюс погано спрацювало казначейство. Зараз же Мінприроди виділяє лише 15 мільйонів, однак, чиновник і тут не ручається, що ці гроші будуть освоєні.

Окрім цих проблем, є на Луганщині ще й інші. Так, щороку регіон «виробляє» до 25 тисяч тонн промислових відходів та понад 4 мільйони тонн твердих побутових відходів. І лише 50-60% цього «добра» розмішується на полігонах або санкціонованих звалищах.

Олександр Арапов, начальник держуправління з охорони навколишнього природного середовища в Луганській області: «У нас расположено 29 полигонов, а всего порядка 160 санкционированных свалок. Разработана программа по ТБО, мы знаем как нужно действовать, что должно быть 6 региональных полигонов, нужно применить двухступенчатый уровень сбора отходов. Нужны деньги, нужно, чтобы пришел какой-то инвестор. У нас в Украине это никак не заработает. Скорее всего, это связано с низкими тарифами, а низкие тарифы – это низкий уровень проживания нашего населения».

Головний еколог області запевняє, що як тільки-но запрацює економіка, як тільки-но підвищиться рівень життя населення – ця програма обов’язково впроваджуватиметься у життя. Однак коли це буде – невідомо!                  
 

image_print

You may also like...