10 Июл, 2012

Власники мережі супермаркетів будують міні-шахту на Луганщині

image_pdfimage_print

Власники мережі супермаркетів будують міні-шахту на Луганщині

12 тисяч робочих місць планується створити за рахунок міні-шахта в Луганській області. Облрада продовжує надавати дозволи на розробку вугільних родовищ. За два останні роки спеціальна комісія з надр Луганської облради погодила 143 таких проекти. Зокрема, в 2012 році видано 22 дозволи. Про це розповів голова комісії, перший заступник голови облради Євген Харін. За його словами, якщо всі ці міні-шахти будуть працювати, приток інвестицій становитиме на рівні 700 мільйонів гривень. Головні вимоги до майбутніх міні-шахт, аби їхня робота не заважала місцевому населенню.

«Всім, хто приходить до нас за дозволом, ми кажемо, що забрати ліцензію у 150 разів легше, ніж надати. Якщо мы бачимо якісь порушення, не виконуються умови, ліцензію ми забираємо», – сказав Євген Харін.

За словами члена комісії, депутата облради Валерія Козлова, для будівництва однієї міні-шахти потрібно щонайменше 20-30 мільйонів гривень. Незважаючи на необхідність суттєвих інвестицій, бажаючих заробляти таким чином вистачає, як на Луганщини, так і за її межами. Цікаво, що ці люди далеко не завжди приходять саме з вугільного бізнесу.

«До нас прийшли «газовики», «алмазники», «пісочники». Вони хочуть займатися видобутком вугілля. І приходять з різних сфер. Так, у Перевальську надумали будувати шахту власники мережі супермаркетів з Горловки. Вони не приховують, що у них є гроші. А у нас, навіть в порівнянні з Донецькою областю, фантастичні запаси вугілля», – розповів Валерій Козлов.

Однак, власники міні-шахт стикнулися з проблемою відсутності кадрів. На більшості створених і вже працюючих малих вугільних підприємствах роботодавець пропонує достойну заробітну плату та нормальні умови праці, але набрати потрібну кількість робітників йому складно.

«Просто немає людей. Ось, шахта «Малоіванівська». Власники готові прийняти ще 300 робітників, а людей немає», – зазначив Євген Харін.

Нині на території Луганської області легально працює близько 60 міні-шахт.

 

You may also like...