24 мая, 2013

Жителі кварталу Зарічний бояться за свої життя

Жителі кварталу Зарічний у Луганську звернулися до радіо Пульс FM по допомогу. Люди вже просто втомилися жити у постійному страху та в небезпеці. Вони кажуть, що не можуть нормально перейти дорогу по вулиці Побєдоносній, зокрема, до Луганської міської дитячої лікарні №2. Тут немає світлофора. Є зебра та дорожні знаки пішохідного переходу, однак на ці самі знаки водії аж ніяк не реагують. 

«Я думаю, що мене підтримають жителі кварталу Зарічний, ті, які водять своїх дітей до дитячої лікарні №2, – розповідає луганчанка Олена. – Щоразу, коли мені доводиться переходити вулицю Побєдоносну зі своєю восьмимісячною дитиною, я просто молюся, щоб було мало машин, і я встигла пробігти з цією коляскою. Дійсно, саме пробігти тому, що терпіння водіїв, які все ж пропускають, якщо такі бувають, закінчується, як тільки я ступаю на пішохідний перехід. Починають сигналити, не встигаю я навіть перейти, машини їдуть. Дійсно дуже страшно».

Олена каже, що тут дуже часто трапляються ДТП. І знає вона це не з чужих слів.

«Мій чоловік потрапив в аварію. Поворот був на вулицю Побєдоносну з кварталу Зарічний, і машина врізалася йому в бік. Тому, що не дотримувалися правил дорожнього руху. І дуже часто, я вас запевняю, якщо подивитеся статистику, там відбуваються постійно аварії саме на цьому повороті», – зазначає Олена.

Водії маршруток ніколи не пропускають – пішохід

За словами ще однієї жительки кварталу Зарічний Марини, на вулиці Побєдоносній встановлено лише один світлофор на одному з перехресть. І потрапити до тієї ж таки дитячої лікарні №2 безпечним шляхом просто неможливо.

«Є зебра, вона розташовується трохи ближче, ніж іти до світлофора, але там машини не зупиняються практично. Дуже рідко хтось пропускає з водіїв, і то пропускають тільки легкові автомобілі. Водії маршруток не пропускають ніколи. Позаторік мотоциклісти їхали великою компанією, збили дівчинку. І цього року була аварія. Навесні збили жінку на цьому ж перехресті, там, де була зебра, а знака не було», – розповідає Марина.

Інша жителька мікрорайону Наталія підтверджує, що переходити дорогу тут можна лише на свій страх і ризик. Вона змушена завжди супроводжувати свою дитину, бо дуже за неї боїться.

«Звичайно, там небезпечно, – каже Наталія. – Там же гора йде, з яру спускаються на великій швидкості, дорогу зробили хорошу. Хто гальмує, хто не встигає, а з повороту теж машини виїжджають, і відбуваються аварії».

Світлофор потрібен – представник ДАІ

Люди переконують, що ще півроку тому вони масово збирали підписи та надсилали відповідне звернення (про встановлення світлофора) до міської ДАІ. На жаль, віз, як зрозуміло, і нині там.

На запит радіо Пульс FM начальник прес-служби ДАІ Луганська Ольга Хом’якова заявила, що за всіма правилами і законами світлофор тут потрібен, адже є дитяча лікарня. Втім, жінка завірила, що такі проблеми вони не вирішують.

«Ці питання до міськвиконкому. Ну, я вам кажу, що ми даємо тільки узгодження на встановлення. Жителі звертаються до міськвиконкому, міськвиконком звертається потім до нас за затвердженням цього світлофорного об'єкта. Ми даємо добро, міськвиконком фінансує роботу світлофора, підприємство «Світлофор» встановлює об'єкт», – пояснила Ольга Хом’якова.

За словами Ольги Хом’якової, міська влада світлофор встановити планує, але грошей на це поки не виділено.

Ми звернулися за коментарем в управління комунальним майном Луганської міської ради. Посада начальника управління залишається вакантною, заступника начальника Володимира Анікєєва на місці не виявилося. Втім, нам вдалося поговорити з головним спеціалістом-бухгалтером управління Тетяною Нещерет. Яка, за збігом обставин, проживає у кварталі Южний і користується послугами дитячої лікарні №2.

«Чесно кажучи, я не знаю про що говорять люди. У мене син – йому 12 років, і він сам ходить прекрасно, якщо потрібно, в цю лікарню. З молодшим, йому 2 роки, ходжу я чи моя мама. І ніколи не виникало у мене такого питання, щоб я стояла, і не пропускали машини», – запевняє Тетяна Нещерет.

Депутатське звернення

Ганна Доброхотова – депутат міської ради, за сумісництвом – головний лікар Луганської міської дитячої лікарні №2. Ганна Доброхотова запевнила нас, що ще два роки тому зверталася з проханням про встановлення світлофора до міського управління ЖКГ. Тут їй пояснили, що перехрестя навпроти лікарні не має такого великого значення у дорожньому русі, тож і світлофора тут бути не повинно.

«Я писала з приводу встановлення світлофора, ми просили, розмовляли. Але єдине, що вони «зебру» малюють і ставлять ось ці знаки, і все», – повідомила Гання Доброхотова.

Депутат пообіцяла, що на наступній сесії міської ради вона обов’язково ще раз звернеться з відповідним проханням, але цього разу вже до мера Сергія Кравченка.

У цій ситуації головне, щоб пізно не було. Згадайте нещодавнє криваве ДТП поблизу ГУМа. Там теж не було світлофора, а з’явився він лише після трагедії. Невже і цього разу так буде?!
 

Ліза Черв’як
 

 

image_print

You may also like...