3 Июл, 2012

Приймальні комісії заробляють гроші на абітурієнтах

image_pdfimage_print

Вже за перший день цьогорічної вступної кампанії в українських абітурієнтів почалися проблеми. Так, виникло чимало нарікань на незадовільний стан роботи Єдиної державної електронної бази з питань освіти. Адже тільки 2 липня до Києва на гарячу лінію надійшло 200 дзвінків від абітурієнтів країни з різними скаргами на роботу сервера. Про це в ексклюзивному коментарі радіо «Пульс» розповіла координатор спостереження за вступною кампанією від громадської організації «Опора» Ольга Стрелюк. За її словами, через проблемами з електронною подачею документів, у вишах утворюються черги. А у приймальних комісіях залюбки використовують будь-яку можливість підзаробити грошей.

«Утворюються величезні черги і вже є спекулювання працівників приймальних комісій. Подекуди студенти, які приймають документи, вирішують підзаробити. Кажуть абітурієнтам, що ви нам платите 50 гривень, а ми вас поза чергою проводимо для здачі документів», – розповіла Ольга Стрелюк.

Також, за словами координатора, на необізнаних абітурієнтах непогано наживаються і самі працівники вишів.

«Кожен абітурієнт, який здає документи до ВНЗ, переважно приносить копії документів, адже він має право вступати аж до п’яти вищих навчальних закладів країни. Є проблеми з тим, що працівники вишів вимагають нотаріально завірену копію документа. Насправді, вони не мають права цього вимагати, а повинні самі засвідчувати оригінальність документа. Тобто абітурієнт здає копії документів, а при собі повинен мати оригінали. Натомість деякі працівники вишів відсилають абітурієнтів до нотаріусів, які сидять десь неподалік і завіряють, звичайно ж, за кошти такі документи», – зазначила Ольга Стрелюк.

У луганських університетах стверджують, що приймають документи без порушень. Водночас, у приймальних комісіях СНУ імені Володимира Даля та ЛНУ імені Тараса Шевченка підтвердили, що проблеми із сервером існують. У вишах припускають, що викликані такі незручності перенавантаженістю електронної бази.

Загалом же абітурієнти не цураються користуватися дідівським методом подачі документів: приносять власноруч всі необхідні папери.
 

You may also like...