18 мая, 2013

У Луганську провели антифашистські заходи (ФОТО)

image_pdfimage_print

У п’ятницю, 17 травня, в Луганську пройшла Антифашистська асамблея. У колонному залі Луганської обласної ради зібралося чимало людей. Політики, громадські діячі, представники різних релігійних течій, ветеранських організацій – всі вони прийшли аби обговорити одну єдину проблему – стрімке поширення фашистської ідеології в Україні.

Як свідчить сумна статистика, ультраправі настрої в Україні за останні шість років зросли у 30 разів. А це більше, ніж свого часу в Німеччині.

Слід визнати, що проблема фашизації дійсно існує. Кожен з присутніх у залі мав що сказати, адже якщо прояви фашизму, неонацизму і ксенофобії були раніше поодинокими, то зараз вони набули масового характеру.

Наприклад, депутат від Партії Регіонів Вадим Колесніченко згадав як нещодавно у Кіровограді молодики, на чолі з представниками ВО «Свобода» захопили церкву; а головний рабин Луганщини Шалом Гопін зазначив, що в останні місяці на стінах єврейської школи в Луганську і на паркані біля синагоги почали з’являтися антисемітські написи.

Однак, про що б не розповідали учасники асамблеї, висновок у більшості з них був один – фашизму не місце в Україні. Тож, наприкінці засідання було ухвалено резолюцію з вимогами законодавчо заборонити героїзацію осіб, які в Другу світову війну боролися проти Антигітлерівської коаліції, будь які політичні партії та громадські об’єднання, що пропагують неонацистську ідеологію тощо.

Відразу після асамблеї на Театральній площі Луганська відбувся мітинг під назвою «Фашизм в Україні не пройде! У Європу – без фашистів!». Зібрав цей захід чимало людей з усієї області.

Щоправда, не всі прийшли сюди за власним бажанням – когось змусили, комусь заплатили. А ось студент Луганського Луганського державного університету внутрішніх справ Кирило Білоусов запевняє, що справді прийшов добровільно, керуючись власними переконаннями:

Кирило Білоусов: «Поддержать марш антифашистский. Сказать свое слово наконец-то. Надоело смотреть по телевидению как западные регионы Украины рассказывают о том, что бывший советский строй, он угнетал их, он их не устраивал. И то, что фашистский строй, к-й пропагандировала нацистская Германия, был лучше и намного больше пользы принес. Мы с этим не согласны. Потому, что у нас у каждого есть дедушки и бабашки, прабабушки и прадедушки, к-е воевали, к-е отдали жизнь за это».

Доволі цікавою була думка голови Луганської мусульманської общини «Саллам» Сейфулли Рашидова:

Сейфулла Рашидов: «Как известно, в Германии как раз радикальные настроения росли в периоды спада экономического и культурного. И здесь причина может быть в этом. Я на днях спрашивал у заправщика на бензоколонке: «Сколько у Вас зарплата, молодой человек?» (у него жена и ребенок). Он сказал: «1100 гривен». Давайте подумаем: «Является ли он патриотом Украины? И за кого он будет голосовать на следующих выборах?» Это серьезная проблема».

І дійсно, фашистські настрої – це не причина, а наслідки. Наслідки розчарування людей у діючій і попередній владі, розчарування у тому, що для добробуту українського народу нічого не робиться, розчарування у тому, що прірва між багатими і бідними постійно зростає – ось що є причиною фашистських настроїв. І для того, щоб вони не виникали, влада повинна працювати для людей, а не організовувати протестні марші.
  

You may also like...