2 Июл, 2012

У Луганську напишуть книгу про жертв нацистського режиму

Про це розповіла керівник благодійного фонду «Світло серця» Ганна Низькодубова.
За її словами, на сьогодні вже записано перше інтерв’ю з колишньою полоненою зі Старобільська. Книга уявляє собою збірник інтерв’ю, укладати його будуть історики двох луганських вишів.

Також планується випустити аудіо- та DVD-диски зі спогадами військовополонених. Паралельно з цим у музеї бойової слави в луганській школі №37 проведуть зустріч молоді з колишніми військовополоненими концтаборів Бухенвальд і Дахау. А біля луганського військкомату по вулиці Коцюбинського, що під час війни був німецькою біржею праці, встановлять пам’ятник загиблим.

Міжнародний Фонд «Взаєморозуміння і толерантність» пообіцяв виплатити колишнім військовополоненим компенсацію в розмірі 300 євро. До цих грошей додадуть ще по 3 тисячі гривень на лікування людей. Подібні виплати Фонд проводив в 2007 році, тож ті, хто отримав гроші ще тоді, більше отримати їх не зможуть.

«Для того, аби отримати ці виплати, потрібно звернутися до нас, і ми дамо телефон цієї Міжнародної організації. При собі потрібно мати ксерокопію посвідчення військовополоненого, а також ксерокопію паспорта та ідентифікаційного коду. За кодом організація перевірить, чи не отримувала людина відповідні виплати в 2007 році. Кожен колишній військовополонений отримає 300 євро в гривневому еквіваленті та додатково ще 3 тисячі гривень на лікування», – зазначила Ганна Низькодубова.

Щоб отримати ці гроші потрібно телефонувати за номером 099-77-350-11.

В Луганській області під час війни було 11 нацистських концтаборів. Зокрема, в Красному Лучі в колишній шахті №151 було розстріляно тисячі людей.
 

image_print

You may also like...