2 Июл, 2012

В Україні запроваджені референтні ціни на ліки для гіпертоніків

image_pdfimage_print

З першого липня в Україні почалася реалізація пілотного проекту запровадження референтних цін на ліки. Поки що це стосується лише лікарських препаратів для людей з гіпертонічною патологією серцево-судинної системи. Але якщо проект дасть відчутні результати, то перелік медикаментів розширюватиметься. Про це повідомив генеральний директор КП «Луганська обласна Фармація» Віктор Бабасіньян.

Крім того, обмежується націнка на ліки – оптова 10%, роздрібна 25%. На думку Віктора Бабасіньяна, такі заходи мають забезпечити контроль над ціноутворенням і дещо знизити ціну на ліки цієї категорії.

«Референтні ціни – це ті ціни, які стабілізуються на певні види медикаментів. І якщо витрати на виробництво і продаж перевищують ціну, то держава компенсує різницю в ціні. Все це фіксується, і тому ціна прямо прописується на упаковці. Тобто людина купує упаковку і бачить, що ціна ось така», – зазначив Віктор Бабасіньян.

Щоправда, він не зміг сказати на скільки саме подешевшав той чи інший препарат, але зазначив, що в цілому гіпертоніки зможуть витрачати на медикаменти на 20% менше.
 

You may also like...