24 Апр, 2013

Понад третині українців хабарі допомагають швидше

image_pdfimage_print

На думку 35% відсотків українців, люди дають хабарі, бо так простіше і легше "вирішити проблему".
Такі результати соціологічного дослідження навела директор Фонду "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" Ірина Бекешкіна на прес-конференції, повідомляє УКРІНФОРМ.

"Хабарі більшою мірою мають ініціативний характер — на думку 35% населення люди дають хабарі тому, що так "простіше і легше вирішити їхні проблеми", — сказала Бекешкіна і додала, що кількість респондентів, які так вважають, зросла порівняно з даними 2009 року на 13%.

Ще 26% переконані, що хабарі — "це вже норма нашого життя", і така мотивація теж зросла — на 5%, повідомила Бекешкіна. Лише 19% (стільки ж, як у 2009 році) відповіли, що "люди дають хабарі тому, що від них цього вимагають".

За даними дослідження, протягом останніх 12 місяців 11% населення давали хабарі за адміністративні послуги, 76% — не давали, 13% відмовилися відповідати на це запитання.

Найбільше людей зізналися в даванні хабарів у Центральному регіоні України — 14% (переважно за рахунок Києва та Київської області), а найчастіше відмовлялися відповідати на запитання про це на Сході.

Соцдослідження проводилося на замовлення Центру політико-правових реформ Фондом "Демократичні ініціативи імені Ілька Кучеріва" та Київським міжнародним інститутом соціології з 5 по 13 березня 2013 року у 109 населених пунктах у всіх областях України. Опитано 2037 осіб.
 

You may also like...