17 Мар, 2013

Тривалість життя українців скоротилася

Директор Інституту демографії та соціальних досліджень НАН України Елла Лібанова наголошує, що в Україні існують серйозні проблеми з тривалістю життя населення.
Про це вона сказала під час презентації доповіді про людський розвиток-2013 «Підйом Півдня: людський прогрес у різноманітному світі».

«За тривалістю життя населення сьогодні Україна просто жахливе місце займає, і вона поступається середнім показникам не тільки по групі країн з високим і середнім рівнем людського розвитку, а навіть загальної світової характеристики» — сказала Лібанова, повідомляє «УНІАН».

Як зауважила експерт, вважається, що середня тривалість життя населення корелює зі смертністю дітей. За показниками смертності дітей віком до 5 років в Україні «ми абсолютно нормально виглядаємо на європейському тлі». «Звідси випливає, що головна проблема України — передчасна смертність людей працездатного віку», — сказала експерт.
На її думку, це означає не тільки потребу в реформуванні системи охорони здоров'я, але і те, що Україна повинна приділити серйозну увагу розвитку і пропаганді стандартів здорового способу життя, поліпшувати ситуацію з зайнятістю, а також скорочувати зайнятість у шкідливих і небезпечних умовах праці. 

image_print

You may also like...