4 Мар, 2013

На Луганщині близько п’яти тисяч людей страждають на наркоманію

image_pdfimage_print

Найвищий рівень захворюваності на наркоманію зареєстрований у Луганську, Антрациті, Стаханові, Алчевську та Кремінському районі. При цьому у містах Луганщині наркозалежних вдвічі більше, ніж у сільській місцевості.

Загалом же, кількість наркоманів в області зменшилася, у порівнянні з минулим роком, на 5%, а тих, хто вперше спробував наркотик – на третину. Про це повідомив головний нарколог області Микола Овчаренко. З 2007-го року лікарі проводять спеціальні заходи для запобігання поширення наркоманії. Зокрема, розробили спеціальні програми для адаптації молоді.

Микола Овчаренко: «Разработаны специальные психокоррекционные технологии, которые позволяют повышать уровень стрессоустойчивости и адаптации молодежи в очень непростом сложном окружающем мире. Ведь низкие показатели стрессоустойчивости, адаптации молодежи приводят к первой пробе психоактивного вещества или, что самое страшное – наркотического вещества».

Так, на Луганщині протягом року кількість бажаючих спробувати наркотики зменшилася на третину. Наразі на диспансерному обліку перебуває близько п’яти тисяч хворих на наркоманію. Головний нарколог області Микола Овчаренко стверджує, що поширенню хвороби сприяє продаж ліків в аптеках без рецепту.

Микола Овчаренко: «Это общегосударственная проблема – наведение порядка на фармацевтическом рынке. И я думаю, мы должны приближаться к европейским стандартам. В Европе, странах Евросоюза практически 80% препаратов – всех препаратов – отпускаются только по рецепту врача. А не наоборот, как у нас, обратное соотношение: 20 и 80% без рецепта врача».

 

You may also like...