14 Фев, 2013

У Луганську пройшов військовий парад

image_pdfimage_print

Дата 14-те лютого для луганців має особливе значення. Саме у цей день 1943-го року Луганськ першим серед усіх адміністративних центрів України було звільнено від німецьких загарбників. З цієї нагоди у місті пройшов військовий парад.

Організатори намагалися відтворити парад, який пройшов у Луганську в 1943-у році: близько 300-ох учасників військо-патріотичних організацій Донбасу у військовій формі тих часів та в супроводі повоєнних пісень пройшли маршем по вулиці Леніна. Слідом за ними проїхала техніка, зокрема, раритетні джипи і броньовик. За словами представника луганського воєнно-історичного клубу «Союз 20-е століття» Сергія Роменського, участь у параді вони беруть лише з однією головною метою.

Сергій Роменський: «Цель одна – военно-патриотическая работа в обществе, среди молодежи. Поддерживать свои военно-патриотические чувства. Ну, здесь более 30-и человек. Это ребята из различных клубов города Ворошиловграда. Форма эта образца 41-42-го года: без погон с петлицами».

На параді поблизу обласної філармонії зібралися кілька тисяч луганців, в тому числі і ветерани Великої Вітчизняної війни. 14-те лютого 1943-го року Зінаїда Скорік згадує зі сльозами на очах.

Зінаїда Скорік «Вы знаете, это настолько много впечатлений было в то время. Мы ж были еще совсем молодыми, но это настолько радости было, настолько радости. По всем улицам, в каждой точке собиралась молодежь, все кричали «УРА»! Все радовались и, самое главное, слёзы на глазах. Я и сейчас не могу говорить».

На 70-у річницю визволення Луганська від німців до обласного центру приїхав Віце-прем’єр-міністр України Олександр Вілкул. За його словами, ця подія дуже важлива для всієї України.

Вілкул 14 лютого звук 0-25 «Сегодня вся Украина отмечает 70-летие освобождения города Ворошиловграда, сейчас города Луганска, от немецко-фашистских захватчиков. С этой земли началось освобождение Украины. Это был 1-й крупный административный центр, к-й был в нашей стране освобожден. Погибло около 10-и тысяч советских солдат и офицеров. Для нас очень важен этот день. Это начало освобождение Украины».

Також сьогодні саме з Луганська розпочалася всеукраїнська естафета пам’яті «Слава визволителям України!». Символом естафети став артилерійський снаряд, знайдений на полі бою під Слов’яносербськом. В його гільзі зберігається пригоршня землі, взята на Мамаєвому кургані в Сталінграді. Битва саме за це місто стала переломною у  Великій Вітчизняній війні. Зараз снаряд вирушив до Харкова, наступного після Луганська звільненого міста. Закінчиться ж естафета 28-го жовтня 2014-го року в Ужгороді.
 

You may also like...