20 Июн, 2012

У Луганську на мітинг вийшли працівники Лисичанського НПЗ

Сьогодні близько 40 працівників Лисичанського нафтопереробного заводу (ПрАТ «ЛІНІК») влаштували пікет біля Луганської облдержадміністрації. Причина проведення акції – зупинка на невизначений час заводу.

Компанія ТНК-ВР, яка володіє підприємством, припинила постачати нафту на Лисичанський НПЗ з 1 березня цього року і завод повністю зупинився. Власники підприємства пояснюють це невигідністю переробки нафти в Україні через дешевий імпорт нафтопродуктів.

Наразі колектив підприємства працює за скороченим чотириденним робочим тижнем. Люди йдуть у неоплачувані відпустки. Нині на заводі працює трохи більше двох з половиною робітників.

«Ми не знаємо що буде далі. Ми боїмося втратити свої робочі місця. Адже в Лисичанську більше немає де працювати. У нас позакривали практично всі підприємства», – розповіла працівниця заводу Світлана Попова.

Учасники пікет звернулися до голови обласної адміністрації Володимира Пристюка сприяти введенню в Україні захисних механізмів, які б зрівняли умови для українських і зарубіжних виробників нафтопродуктів. Також учасники акції попросили керівника Луганської ОДА передати звернення, під яким підписалося 5 тисяч працівників, особисто Президенту України Віктору Януковичу.

«Це попереджувальна акція. Наступна акція буде вже в Києві. Якщо не буде ніякої реакції від влади, ми плануємо привезти на мітинг в столицю 300 працівників. Ми будемо пікетувати Адміністрації Президента та Кабмін», – зазначив голова профспілкового комітету підприємства Володимир Скакун.

Як зазначають в профспілці, зупинка НПЗ – це втрата робочих місць і коштів для існування 20 тисяч людей (працівники заводу, підрядних організацій і члени їх сімей).
 

image_print

You may also like...