26 Дек, 2012

Незабаром українці реєструватимуть нерухомість в одному кабінеті і за лічені хвилини

image_pdfimage_print

З нового року традиційні черги до БТІ назавжди зникнуть. Реєструвати нерухомість українці незабаром будуть в одному кабінеті і за лічені хвилини. Таке фантастичне передбачення роблять чиновники – замість черг та біганини коридорами БТІ, людей відправлять до нотаріусів.

Завдяки новому закону процедуру реєстрації нерухомого майна обіцяють скоротити до п’яти днів. Для цього на Луганщині вже відкрили 29 реєстраційних служб, в яких працюватимуть спеціально навчені нотаріуси. Експерти не відкидають, що ціни на їхні послуги відразу зростуть. Однак, за словами заступника начальника головного облуправління юстиції Тетяни Філатової, від нововведень люди отримають лише користь. Так, за діяльністю нотаріусів слідкуватимуть органи державної влади і за неправомірні дії юристам доведеться викласти мільйон 176 тисяч. Окрім цього, є ще й інші плюси.

«Плюс в тому, що людина реєструватиме своє право на нерухомість в одному вікні. Всю цю процедуру тепер робитиме нотаріус, який буде зобов'язаний перевірити чи справді відчужуване майно належить тій чи іншій людині, яка хоче його або продати, або передати у спадок і т.д. І відразу ж в день здійснення операції нотаріус реєструватиме це майно за новим власником», – розповіла Тетяна Філатова.

Незважаючи на такі радужні заяви чиновників, люди в значній мірі піддаються панічним настроям. Дехто вважає, що після ліквідації БТІ шахраї дістануть реальну можливість просто красти квартири, використовуючи для цього підроблені документи. Нотаріуси просто не зможуть самостійно визначити реального господаря квартири.

Крім того, БТІ продовжить видавати технічні паспорти. Ось і виходить, що як би там не було, але необхідно буде проводити інвентаризацію в БТІ, після чого відправлятися за черговою довідкою в іншу інстанцію. Тож, чи справді така реформа спростить людям життя – побачимо вже після 1-го січня.

 

You may also like...