10 Дек, 2012

За кожну ялинку без чіпа жителів Луганщини штрафуватимуть мінімум на 350 гривень

У передноворічний період на Луганщині значно посилили контроль за хвойними насадженнями. Від самовільного винищення їх вберігають спеціальні загони, у складі працівників лісової охорони, екологічної інспекції та співробітників МВС. Крім того, за словами першого заступника Луганського обласного управління лісомисливського господарства Олексія Латиніна, при покупці новорічної красуні необхідно пам’ятати, що на ній обов’язково повинен бути ярлик зі штрихкодом, за допомогою якого можна з’ясувати походження дерева. Торік за допомогою чипування лише в луганській області вдалося зупинити масові незаконні заготівлі новорічних ялинок і таким чином – вберегти 100 тисяч дерев.

«Спочатку існувало лише два способи як можна було з'ясувати походження ялинки (чи не крадена ця продукція, чи законно вона заготовлена) – це через Інтернет і другий спосіб – через сайт yalinka.info можна безкоштовно викачати програму для мобільних телефонів по встановленню походження ялинки. Але ще з'явився третій спосіб. Так, відтепер походження дерева можна визначити за допомогою смс. Тобто смскою набирається номер на ярлику і за номером 4443 або 4444 можна послати смс, і отримати відповідь конкретно про місце походження даної продукції. Вартість смс по 1-у номеру – 1 гривня, по другому номеру – 2 гривні», – розповів Олексій Латинін.

На зловмисників, тобто власників ялинок без чіпів, накладатимуться штрафи, каже перший заступник Луганського обласного управління лісомисливського господарства Олексій Латинін: «Що стосується штрафів за незаконно зрубане дерево хвойних порід, то він становить від 170-и до 200-х гривень. Але, окрім цього, ще оплачується збиток за новорічну ялинку, який, у свою чергу, становить 187 гривень 64-и копійки. Це, хочу підкреслити, штраф за одне дерево. Тож, суми великі. Ну, і куди, я думаю, спокійніше і дешевше звичайній людині придбати сосну в лісництві або на ринку, не псуючи свята собі і близьким. І не завдаючи шкоди природі».
Що до вартості однієї ялинки, то цього року новорічна красуня обійдеться жителям Луганщини мінімум у 58 гривень. Однак це за умови придбання її в обласному управлінні лісомисливського господарства. За словами першого заступника відомства Олексія Латиніна, підприємство планується реалізувати більше 72-ох тисяч новорічних ялинок. До уваги покупців – сосна звичайна та кримська, висотою від півметра до трьох. Зокрема, в Луганську новорічну красуню можна буде придбати на ярмарковій площі поблизу стадіону «Авангард».

«Наразі отримано дозвіл від органів місцевого самоврядування на 127 торгових точок в області: населених пунктах, містах і селищах області. Ціна складатиме в поточному році 58 гривень. За такою ціною ви можете купити нашу продукцію в будь-якому лісництві, в будь-якому лісгоспі. Ну,зрозуміло, роздрібна торгівля вже буде дещо вище, оскільки там будуть враховані витрати на доставку цієї продукції на торгову точку».
 

image_print

You may also like...