10 Дек, 2012

В Луганську обрали «Міс Африку-2012»

image_pdfimage_print

Конкурс краси «Міс Африка» проводиться в Луганську вже вдруге. Ідея його організації належить колишньому студенту Луганського медичного університету Еньойолі Шудабі. Під час навчання він звернув увагу на те, що про африканську культуру в Україні знають дуже мало. Просто розповісти про неї доволі важко, а тому Еньйола вирішив організувати такий конкурс, де можна було б показати красу Африки без зайвих слів.

Великий актовий зал Луганського національного університету був забитий вщент, і подивитися справді було на що. Окрім дефіле десяти чорношкірих красунь з Нігерії, Намібії, Кенії і Замбії, було багато музики, танців, жартів, і навіть аукціон картин. Найдорожчим лотом виявився портрет улюбленого викладача, професора Павла Бойченка – один зі студентів заплатив за цю картину дві тисячі гривень. Сам Павло Бойченко каже, що за багато років праці з африканськими студентами, дуже полюбив культуру «чорного континенту».

«Часто ми вважаємо, що африканська культура дуже примітивна, що є тільки європейська культура – центр всього. Насправді африканська культура така ж глибока, цікава, як і європейська. Там є свої системи цінностей, системи гуманізму. Я хочу відмітити, що, наприклад, Африка ніколи не була джерелом світових воєн, не була джерелом фашизму, африканці ніколи не будували концентраційних таборів. Це дуже цікава самобутня культура. Я думаю це перший крок до її пізнання — вона починається через красу», – зазначив Павло Бойченко.

Переможницею конкурсу «Міс Африка-2012» стала представниця Нігерії Естер Кіконг. Але мабуть важливо не те, хто переміг, а те, що завдяки подібним заходам хлопці та дівчата збираються разом, підтримують один одного, навіть будучи далеко від Батьківщини.
 

You may also like...