23 Ноя, 2012

У Луганську програма ОСББ зазнала фіаско

Цьогорічна кампанія зі створення об'єднань співвласників багатоквартирних будинків у Луганську провалилася. В 2012-му створено лише 7 нових ОСББ. Для порівняння, у минулому році – 19.

Міські чиновники не приховують, що через витрати на Євро-2012 та парламентські вибори, програма сприяння об’єднанням співвласників житлових будинків в Луганську не фінансувалася з держбюджету.

Начальник відділу по роботі з ОСББ Луганської міськради Олена Дудель називає ще кілька причини затримки впровадження ОСББ на Луганщині. Перш ніж передати будинок у власність його мешканців, держава повинна провести капітальний ремонт будівлі, а на це завжди коштів не вистачає. По-друге, зазвичай немає й лідерів, які хотіли б очолити такі об'єднання. А, по-третє, люди бояться, що їм не вистачить коштів на утримання будинків через боржників, які продовжують жити у своїх квартирах, але так ніколи ні за що і не платять. Олена Дудель також переконана, що на сьогодні люди ще погано усвідомлюють що таке ОСББ і навіщо його взагалі необхідно створювати.

Керівник ОСББ «Віраж-2007» і «Віта» Сергій Демченко розповідає, що в основному вони вирішують проблеми самостійно, а від міської влади отримують переважно методологічну допомогу у вигляді рекомендацій та семінарів. Не зважаючи на це, Сергій Демченко все одно переконаний, що ОСББ – це найкращий спосіб господарювання.

«Будинки, які знаходяться в підпорядкуванні жеків, там гроші люди здають, а нічого ж взагалі не робиться. Заходиш в під'їзд, а там сморід стоїть. Гроші невідомо куди йдуть. У нашому будинку ОСББ, і все до копієчки йде на утримання будинку та прибудинкової територію. Нікуди зайва копійка не йде. Утримання будинку мешканцям обходиться, десь у 40 гривень всього в місяць з квартири», – розповів Сергій Демченко.

Луганські чиновники запевняють, що зараз вони розробляють міську програму сприяння ОСББ, і що у наступному році ситуація зміниться на краще.

 

image_print

You may also like...