23 Окт, 2012

На Луганщині закриватимуть тубдиспансери

У селі Трьохізбенка Слов’яносербського району відкрили другу чергу обласної туберкульозної лікарні. Новий стаціонар розрахований на 55 хворих і має усе необхідне для лікування хворих на сухоти.

За словами начальника Головного управління охорони здоров’я Луганської облдержадмінстрації Павла Малиша, на устаткування для лікарні витратили майже 5 мільйонів гривень і наразі у лікарні є усі необхідні апарати для проведення маніпуляцій та операцій. Також установа повністю забеспечена ліками: у цьому році лікарня отримав 9 мільйонів гривень на необхідні препарати.

Павло Малиш повідомив, що незабаром стаціонари маленьких диспансерів на 20-30 ліжок закриють. Усіх медпрацівників переведуть на роботу до поліклінік, де обстежують хворих на туберкульоз. Цю ідею підтримала заступник голови адміністрації Президента України Ірина Акімова, яка взяла участь у відкритті другої черги лікарні.

«Відкриваючи другу чергу цього туберкульозного центру, колеги подивилися на велику малопотужну мережу тубдиспансерів області. В них вкладали великі державні кошти, але допомога надавалася не в повному обсязі, бо там не було професійних лікарів. А в цьому центрі все сконцентрували, тут є усі можливості, щоб проводити маніпуляції та операції, яких потребують хворі», – зазначила Ірина Акімова.

Нагадаю, що першу чергу установи на 240 ліжок відкрили у 2008 році. На будівництво двох стаціонарів витратили понад 70 мільйонів гривень. У планах – за декілька років відкрити третю чергу лікарні, у якій надаватимуть допомогу хворим на туберкульоз та ВІЛ-інфекцію.      
 

image_print

You may also like...