15 Окт, 2012

На Луганщині 25 тисяч людей потребують паліативної допомоги

image_pdfimage_print

На Луганщині проживають близько 25 тисяч людей, які потребують паліативної допомоги. Головний позаштатний спеціаліст з паліативної і хоспісної допомоги облуправління охорони здоров’я Олена Єненко зазначає, що лише три тисячі з них потребують стаціонарного догляду, усі інші отримують допомогу на дому. З огляду на це у деяких районах області виділені бригади «Швидкої допомоги» для забезпечення знеболюючої терапії – в основному для онкохворих.

За словами Олени Єненко, на сьогодні працюють лише три бригади лікарів, і цього вкрай недостатньо. Тому медики розраховують, що після нового року, коли в області запрацюють 36 центрів первинної медико-санітарної допомоги, таких виїзних бригад стане набагато більше.

Однією з найважливіших проблем у сфері паліативної медичної допомоги області є саме доставка знеболювальних ліків до дому. За словами заступника головного лікаря багатопрофільної лікарні Сєвєродонецька Людмили Житнікової, онкохворі можуть викликати швидку допомогу для доставки знеболювальних до трьох разів на день. Внаслідок чого, до інших хворих лікарі можуть просто не встигнути.

Людмила Житнікова повідомила, що невдовзі має вступити в силу постанова кабінету міністрів «Про обіг наркотичних та психотропних речовин у медичній сфері». Згідно з нею, хворі зможуть самі тримати вдома десятиденну норму знеболюваних, навіть наркотичних. Їх самих та їхніх близьких лікарі навчатимуть як правильно вживати препарати – яка потрібна доза, куди саме колоти, з якою періодичністю.
 

You may also like...