4 Сен, 2012

У Луганську відкрили пам’ятник працівникам держбеспеки

У понеділок, 3-го вересня, у Луганську біля будівлі облуправління СБУ відкрили пам’ятний знак на честь співробітників органів держбезпеки Луганщини, які присвятили своє життя служінню Батьківщині.

Під гучні оплески та у супроводі гімну Луганщини з пам’ятного знаку зірвали біле полотно – тим самим офіційно його відкривши. Монумент присвячується не лише правоохоронцям, які сьогодні стоять на сторожі нашого порядку, а й радянським розвідникам, які створювали вітчизняну спецслужбу; та людям, які воювали на фронтах Великої Вітчизняної війни, пройшли Афганістан і Чорнобиль.

За словами начальника облуправління СБУ Олександра Третяка, у мирний для країни час більше 20-ти співробітників КДБ Луганської області чесно виконували свій військовий і громадянський обов’язок в Афганістані. Крім того, 12 правоохоронців ліквідовували наслідки чорнобильської катастрофи, ризикуючи здоров’ям та життям.

«На долю ветерана нашої організації Віктора Волкова випало подвійне випробування. Він пройшов і через Афганістан, і через Чорнобиль. Співробітник Віталій Костюк, також колишній афганець, загинув у Луганську в 1994-му році, рятуючи людей, які постраждали у масштабній дорожній аварії у центрі міста», – розповів Олександр Третяк.

Щодо самого пам’ятного знаку, то він являє собою восьмитонний обеліск, який протягом трьох місяців проектував та створював молодий луганський скульптор Олександр Єлізаров. За словами скульптора, сам камінь, лабрадорит – це різновид граніту, довелося везти аж із Житомирщини, а ось бронзові елементи доставили з Донецька.
Скульптор стверджує, що за допомогою форми каменю, намагався втілити ідею сили, мужності та стійкості співробітників СБУ.
 

image_print

You may also like...