31 Июл, 2012

На Луганщині діє соціальний центр, в якому допомагають самотнім матусям

image_pdfimage_print

Четвертий рік поспіль на Луганщині у Молодогвардійську працює обласний «Соціальний центр матері та дитини». Спеціалісти цієї установи допомагають матусям, що опинилися у складних життєвих ситуаціях. За минулий рік у центрі опікувалися 29 жінками з маленькими дітьми. Всього ж за чотири роки допомогу надали 70 молодим матусям.

Зазвичай по допомогу звертаються випускниці інтернатів. Але приходять і дорослі жінки. У центрі жінки перебувають з сьомого місяця вагітності і до того моменту, як малюку виповниться півтора роки. За бажанням матуся може піти з центру раніше. Після виходу з установи жінкам допомагають соціальні служби. Зокрема, жінкам знаходять житло та відновлюють документи.

В установі одразу можуть жити 10 жінок із 15 дітьми. Мами самостійно готують, прибирають та доглядають за малечею. А психологи та соціальні педагоги, допомагають відновити душевну рівновагу молодих мам.

За словами директора обласного «Соціального центру матері і дитини» Ірини Лазарєвої, робота центру направлена на те, аби жінки не кидали дітей у пологових будинках. А маленькі особистості росли щасливими.

«Коли я бачу здорову дитину, яка ходить ніжками і тримає маму за палець – я бачу результати роботи. Адже дитина не перебуває у дитбудинку. Щасливі діти – заради цього все і робиться», – зазначила Ірина Лазарєва.

 

You may also like...