10 Фев, 2015

У Чорнухиному гуманітарна катастрофа – Москаль

image_pdfimage_print

Група Луганської облдержадміністрації, яка приїхала з гуманітарною місією в Донецьку область для евакуації мешканців заблокованого Чорнухиного, тримає постійний телефонний зв'язок із селянами, які все ще чекають на гуманітарний коридор, передає прес-служба голови ЛОДА Геннадія Москаля.

За словами мешканців села, у Чорнухиному тривають вуличні бої між українськими силовиками з одного боку і бойовиками та російськими військовими з іншого. Кілька вулиць селища зайняли сепаратисти, більшу частину, включно з селищною радою, утримують наші військові.

В Чорнухиному розташована колонія суворого режиму, де в мирний час утримувалося близько тисячі засуджених за важкі злочини. Більшу частину в’язнів вдалося вивезти до початку активних бойових дій, ще 375 чоловік залишилося.

За останні кілька днів у колонію неодноразово влучали артилерійські снаряди. Огорожа пошкоджена в багатьох місцях, комунікації та корпуси зруйновані, багато в’язнів розбіглися хто куди. В колонії залишилося всього 10 охоронців, однак охороняти засуджених вони не в змозі через постійні бойові дії та обстріли. Спроба вивезти охоронців та їхні сім’ї з Чорнухиного закінчилася нічим — броньований “КрАЗ” та автобус підірвали ще на підступах до селища.

Місцеві мешканці, що залишилися в Чорнухиному, сидять у підвалах. Надходить інформація про загиблих як серед військових, так і серед мирного населення, однак офіційно підтвердити її поки неможливо. Селяни хочуть вирватися з цього пекла, але не можуть.

«Сьогодні всі говорять про Дебальцеве, хоча у Чорнухиному ситуація зовсім не краща, а може й гірша, — заявляє голова Луганської ОДА Геннадій Москаль. — Для порятунку людей потрібен гуманітарний коридор і гарантія бойового затишшя. Мирних жителів необхідно вивезти з селища якомога швидше, інакше всі вони можуть загинути. Зараз у Чорнухиному без перебільшень справжня гуманітарна катастрофа».
 

You may also like...