23 Янв, 2015

Меркель не бачить підстав для скасування санкцій проти Росії

Канцлер Німеччини Ангела Меркель на даний момент не бачить підстав для скасування запроваджених Заходом проти Росії економічних санкцій. Про це вона заявила у четвер, виступаючи на Всесвітньому економічному форумі у швейцарському Давосі, передає Укрінформу.

«Економічні санкції неминучі, але не є самоціллю. Вони можуть бути скасовані, коли зникне підстава для їх запровадження, але ця передумова нині відсутня», – сказала Меркель.

Вона вкотре наголосила, що ситуацію на сході України «не врегулювати військовими методами». Водночас, підкреслила Меркель, світ не може не відреагувати на дії Росії відносно України, адже Москва «порушила елементарні принципи європейського мирного порядку».

«Анексія Криму – це не будь-яка анексія, а порушення того, що характеризує мирне співіснування в Європі після Другої світової війни, а саме визнання кордонів та захист територіальної цілісності», – зауважила канцлер.

Ситуацію, за її словами, «ускладнює» ще й той факт, що Україна свого часу добровільно віддала ядерну зброю, а США, Велика Британія та Росія виступили гарантами її територіальної цілісності.

«Яка ще країна тепер зробить такий крок, якщо ми бачимо на прикладі: якщо ти не становиш загрози, то на тебе нападуть?», – зазначила Меркель.

Лідер ФРН запевнила, що разом із Парижем Берлін продовжує докладати зусиль до дипломатичного врегулювання кризи в Україні.

Коментуючи зустріч «нормандської четвірки» на рівні глав МЗС ФРН, Франції, РФ та України в середу в Берліні, Меркель заявила, що бачить «маленький прогрес», хоча він і затьмарюється «багатьма кроками назад». Вона вкотре підтвердила позицію, за якою Мінські домовленості мають залишатися основою мирного врегулювання на сході України.
 

image_print

You may also like...