31 Окт, 2013

Прокуратура зацікавилася скандальним будівництвом АЗС у кварталі Якіра (ФОТО)

Ми продовжуємо стежити за скандалом навколо вирубки дерев у кварталі Якіра у Луганську і будівництва на їхньому місці автозаправного комплексу. 30 жовтня стало відомо, що прокуратура виявила фальсифікацію протоколів громадських слухань. Фактично прокуратура підтвердила те, про що раніше заявляли мешканці будинку №6, поблизу якого планується розмістити АЗС.

Представники забудовника провели «громадські слухання», на яких не був присутній жоден із мешканців будинку. Прокуратурою Луганська за даним фактом відкрито кримінальне провадження, повідомила радіо Пульс прес-секретар прокурора Луганська Ольга Дяченко.

Ольга Дяченко, прес-секретар прокурора Луганська: «З’ясовано, що посадові особи даного товариства у порушення Закону України «Про рулювання містобудівної діяльності» склали та внесли в протокол громадських слухань та в протокол з питань реалізації проекту, завідомо неправдиві відомості, зазначивши, що мешканці будинків не заперечують проти будівництва АЗС»

Розслідуванням справи займається міліція. Як зазначила Ольга Дяченко, фальсифікаторам документів загрожує штраф. 

Якщо б громадяни не втрутилися і не почали перевіряти документи, ніхто б і не дізнався про те, що протоколи підроблені. Адже начальник міського управління екологічної безпеки Олег Бережний нещодавно на камеру показував протоколи громадських слухань і заявляв, що орендар ділянки діє відповідно до закону.

Кожен пеньок мешканці пронумерували

Ще більш дивною є позиція Степана Шведюка, депутата міської ради, головного лікаря поліклініки №10. Він є депутатом від цього округу, тому за логікою речей мав би відстоювати інтереси своїх виборців. Але в коментарі журналістам Шведюк заявив, що люди самі винні, адже не прийшли на громадські слухання, які проводив орендар ділянки. Мовляв, поїзд уже пішов. Але тепер ми вже знаємо, які це були слухання.

Мешканці будинку також підрахували кількість спиляних дерев. Адже за орденом, який отримав забудовник, він міг знищити лише 60 дерев. Насправді спиляли щонайменше 74 великих дерева, кажуть люди, а якщо брати до уваги і дерева товщиною у п’ять сантиметрів, то 81 – такі останні підрахунки мешканців. 

Мешканці рахують спиляні дерева 

30 жовтня до людей приходила працівниця управління екологічної безпеки. Вона принесла акт про те, що «Зеленбуд» спиляв 69 дерев. В акті вже й сума штрафу вказана – понад 15 тисяч гривень. Але принципові мешканці будинку №6 підписувати акт відмовилися. Кажуть, рахувати пеньки потрібно разом з ними, а не писати кількість зі стелі.

Людмила Васильєва, старша по будинку: «Мы не стали подписывать акт экологической службе по той причине, что мы не присутствовали при подсчете деревьев, спиленных свыше нормы. Мы предложили им такой вариант: они приезжают, создают свою комиссию, приглашают жителей квартала Якира дома №6 и № 8. И тогда мы вместе с ними обследуем территорию, и подписываем этот акт. Что мы преследуем? Что бы городу эта кампания, которая уничтожила деревья, заплатила больше штрафа, что бы в нашем городе посадить больше деревьев, чем спилили. Они должны возместить убытки, которые они нанесли нашему городу и нашей экологии»

Відсутність громадських слухань, вирубка дерев – це не всі претензії мешканців будинку №6. Вони вважають, що зводити заправку в цьому районі не можна. На їхню думку, при будівництві АЗС будуть порушені усі нормативи. Крім їхнього будинку, поруч зупинка громадського транспорту, дитяча поліклініка. До того ж люди логічно зауважують: навіщо ще одна заправка, коли через сотню метрів уже й так працює АЗС?

Будинок №6

У міської влади та орендаря ділянки своя логіка: лікарень та пологовий будинок вони не помічають, зате знають, що зовсім поруч з майбутньою заправкою вже працює автомобільна стоянка та станція техобслуговування. Нагадаю позицію мерії, яку озвучила заступник міського голови Антоніна Кузьменко.

Антоніна Кузьменко, заступник міського голови: «Я вам хочу официально сказать, что изучала эти документы. Нормы не нарушены. Понимаете, они выкупили право аренды. Заплатили очень приличные деньги в бюджет»

Нагадаю також, що ТОВ «ДЕЛЬТА ВЕСТ ОЙЛ ГРУП», яке збирається збудувати АЗС, зареєстровано у Луцьку. Зпочатку міська рада цій фірмі виділила землю під будівництво парку відпочинку і кафе, але згодом компанія, яка торгує пальним, захотіла будувати АЗС. Про це у відповіді на запит мешканців відповів головний архітектор області. 

Очевидно, що скандал навколо будівництва АЗС зам’яти вже не вдасться. Активні мешканці будинку №6 вимагають скасувати рішення сесії міської ради про надання землі біля будинку в оренду, відшкодувати збитки, які завданні при використанні землі та притягнути до відповідальності всіх, хто причетний до фальсифікації документів та ухвалення протизаконних рішень. Люди запевняють: готові відстоювати свої права у суді.

 

image_print

You may also like...