14 Окт, 2013

У Старобільському районі переходять з газу на вугілля під час опалювального сезону (ФОТО)

На Луганщині вже третій рік поспіль задля енергоефективності та енергозбереження реалізується програма Президента України з переходу на альтернативні види палива. Саме через це школярі у селі Веселому Старобільського району і минулого тижня сиділи у холодних класах: стовпчики термометрів тут не піднімалися вище 10-и градусів тепла. Чимало дітлахів захворіли, решта ж або сиділи вдома, або ж у школі, але кутаючись у пуховики.

До Петрівської ЗОШ у селі Веселому, окрім місцевих дітей, на уроки з’їжджаються ще й діти з п’яти навколишніх сіл: Петрівського, Роздольного, Тарабанів, Антонівки та Садків. Загалом тут навчаються 110 учнів. За словами директора школи Людмили Бондаренко, щоб хоч якось уберегти дітей від холоду та хвороб, осінні канікули, які розпочалися з понеділка, продовжаться аж до 28-го жовтня.

Людмила Бондаренко, директор школи: «У нас скорочені перерви, дали наказ вчителям підготувати дітям домашні завдання на період додаткових канікул, щоб самостійно опрацьовували матеріал»

Школа у селі Веселому

Але як же так сталося, що у школі і досі немає опалення?! Людмила Бондаренко каже: не зважаючи на те, що їхні газові котли до опалювального сезону були готові ще у серпні, увімкнути опалення вони не можуть. Адже котельню районна влада вирішила переобладнати та перевести з газу на вугілля лише зараз.

Школу опалюватиме приватна фірма

Директор розповідає, що Старобільська райдержадміністрація уклала договір з приватною компанією, яка взяла шкільну котельну в оренду. Фірма зобов’язалася за власний кошт переобладнати котельну та встановити котли. Районний бюджет платитиме фірмі за кількість спожитого тепла. Людмила Бондаренко також повідомила, що така практика для району не нова: на вугілля вже перейшли школи у селах Чмирівка, Лиман та Шульгінка, а також школа №4 у Старобільську.

Людмила Бондаренко, директор школи: «Фірма, яка займається цим опаленням, вони все забезпечують самостійно. Я розмовляла з директорами шкіл, вони говорять: ніяких проблем не виникає взагалі. Вони набирають своїх операторів, кочегарів, вони завозять вугілля. Зараз в котельні зроблено перегородку, окреме приміщення, де вугілля буде зберігатися і вони протягом місяця завозять не один раз, тобто проблем взагалі не виникає».

Переробка котельні триває

Кочегар сподівається на сучасні котли

А от оператор шкільної котельні у селі Веселому Микола Брюханов каже, що з газовими котлами працювати легше та й диму від них не так багато. Втім, розповідає чоловік, котли під вугілля їм пообіцяли встановити суперсучасні.

Микола Брюханов, оператор шкільної котельні: «Котлы будут большие. Высота метр 30 см, ширина тоже где-то больше метра. Современные, с дозатором, с аппаратурой. Уголь будет подаваться автоматически и регулироваться температура – все автоматически. Бункер подачи будет. Сначала загрузить надо будет ведрами в бункер, а потом уже будет подаваться автоматически».

Замість цих газових котлів встановлять вугільні

Холодів не чекали

Як поясний виконуючий обов’язки начальника управління освіти, молоді та спорту Старобільської райдержадміністрації Ігор Світличний, перероблювати шкільну котельну у селі Веселому з газу на вугілля почали не так пізно, бо вони не встигли вчасно оформити відповідні документи, адже не очікувати такої холодної погоди вже у жовтні.

Ігор Світличний, виконуючий обов’язки начальника управління освіти, молоді та спорту Старобільської райдержадміністрації: «Ну, во-первых, мы идем на каникулы… В ближайшие две недели этот вопрос будет закрыт».

Чиновник також наголосив, що такі зміни допоможуть школі економити до 350 тисяч гривень щороку. Тому хочеться вірити, що учні Петрівської ЗОШ у селі Веселому після канікул вчитимуться у теплих класах.

 

image_print

You may also like...