30 Сен, 2013

Два роки РАГСи Луганська наживалися на людях?

У ході планової перевірки луганським тервідділенням Антимонопольного комітету виявилося, що у деяких відділеннях реєстраційних служб Луганська неправильно виконується тарифікація. Всі послуги реєстраційних служб, а у тому числі і послуги РАГСів, діляться на дві категорії: послуги, що є адміністративними, тобто безкоштовні і так звані додаткові послуги, що передбачають платню. Ці тарифи мають бути однаковими у всіх РАГСАх за виключенням обрядових послуг.

Але, як з’ясувалося, низка послуг обчислювалася зовсім дивним чином. Наприклад, реєстрація шлюбу це послуга, яка надається майбутньому подружжю і передбачає визначений тариф. Але у РАГСах його рахували подвійно: послугу окремо жінці і окремо чоловіку. Цікава ситуація і дивно, що гроші за реєстрацію шлюбу не брали ще, наприклад, з родичів.

Те ж саме стосується і деяких інших послуг, наприклад, отримання довідки про смерть родича. Ця послуга передбачає у будь-якому разі звернення до архіву. Але її теж поділили на дві: окремо надання довідки і окремо послуга архіву. Таким чином, людина платила вдвічі.

Найцікавіше, що законодавство, яке регулює ці тарифи змінилося і набуло нинішнього вигляду ще у 2011 році. Тож цілих два роки з людей брали більше грошей, ніж потрібно.

Як нам стало відомо, обласне тервідділення Антимонопольного комітету надало обласному управлінню юстиції рекомендацію, у якій висловило побажання, щодо вирішення цієї ситуації. Там, серед іншого, була пропозиція оштрафувати РАГСи Луганська. Але в управлінні юстиції нам сказали, що штрафи платити не довелося, невірні тарифи просто скасували.

Начальник головного управління юстиції у Луганській області Євген Варнаков: «По результатам этих рекомендаций, нами, областным управлением юстиции, была проведена коллегия. На коллегии присутствовали все подразделения регистрационной службы, не только города, но и области, где еще раз было проведено семинарское занятие о правилах и процедурах применения этих тарифов».

В управлінні юстиції говорять, що «це було просто невірне трактування тарифів».

Варто також сказати, що у всіх РАГСах Луганська, вам мають представити бланки, на яких можна буде відмітити потрібні і непотрібні вам послуги, щоб не переплатити зайвого. Якщо сума може здаватися завищеною, ви можете звернутися до представника РАГСу з проханням пояснити, чому саме така кількість грошей передбачена за цю послугу. Якщо проблему не вдалося вирішити на «місці», а ви точно впевнені, що з вас беруть більше грошей, ніж треба, то у цьому разі ви можете звернутися зі скаргою до управління юстиції чи до обласного тервідділення Антимонопольного комітету.

 

image_print

You may also like...