2 Сен, 2013

Будівельне свавілля у Луганську: незаконне будівництво загрожує роботі обласної ТРК

У Луганську будівельні скандали з’являються, як гриби після дощу. Нещодавно луганчани обурювалися будівництвом біля обалсного управління СБУ. А тепер працівники Луганської телерадіокомпанії переймаються забудовою під’їзду до підприємства.

Будівництво по вулиці Демьохіна від самого початку проводилося із порушеннями. Забудовник заблокував запасний виїзд з обласної телерадіокомпанії. Тоді, не зважаючи на порушення пожежних норм, будівництво таки узаконили. І за кілька років біля ТРК з’явилася дев’ятиповерхова будівля.

Втім, на досягнутому власник не зупинився: на прилеглій території він розпочав зводити ще одну, тепер вже чотириповерхову будівлю. У міській раді та в державній інспекції архітектурно-будівничого контролю заявляють, що дозволу на це будівництво власник немає.

Про розпочаті будівельні роботи не знає й інженер з технічного нагляду за будівництвом Валерій Лоза.

Валерій Лоза, інженер з технічного нагляду: «Я, на данный момент, только подписал договор. И пока больше ничего. Я не имею сведений о том, задекларирована эта декларация или нет, начато строительство или нет – вот этого я ничего не знаю. Договоренность такая: как только застройщик регистрирует в ГАСКе декларацию, должен мне сообщить, что она зарегистрирована, предоставить мне копию. И после этого я издаю приказ, что приступаю к работам по техническому надзору, если стройка получила право на жизнь».

Ситуацію з незаконним будівництвом прокоментував і генеральний директор ТРК Родіон Мірошник:

Родіон Мірошник, гендиректор ДО ЛОДТРК: «Подкапываются под забор, под фундамент телерадиокомпании. Плюс, планируется 4-этажное здание, где будут подсобные помещения: кухня, там какие-то прачечные или другие подсобные помещения, которые явно будут загрязнять воздух. И выходить фактически во двор ТРК, создавая достаточно серьезные проблемы. На мой взгляд, такая стройка абсолютно нелогична, она парализует работу аварийного выхода ТРК, создаются серьезные проблемы и помехи для самой ее работы. Такие вещи, на мой взгляд, со стороны разрешительных структур органов власти, недопустимы».

Це будівництво створює незручності не тільки для ТРК. Будівельники захопили частину тротуару. Окрім того, роботи ведуться під стінами житлового будинку, що не загрожує безпеці мешканців.

Однак, попри такі факти, жодна інстанція міста не може впоратися із порушником. У міській раді заявили, що вся документація знаходиться в державній інспекції архітектурно-будівничого контролю, тож саме вони мають застосувати санкції та зупиняти будівництво. А в цій установі наголосили на тому, що лише надають дозволи на будівництво та приймають об’єкти в експлуатацію. Усі інші питання має вирішувати міська рада – бо саме там підписували договір про оренду земельної ділянки.

За таких умов луганцям тривалий час ще доведеться терпіти це свавілля. А обласна ТРК буде відстоювати свої права до останнього. Юристи підприємства підготували звернення у низку інстанцій, аби зупинити будівництво. До слова, прокуратура вже взялася перевіряти документи забудовника.

 

image_print

You may also like...