10 Июл, 2012

Луганчанин хуліганив в радіоефірі, заважаючи пілотам

У Луганській області Службою безпеки України порушено і розслідується карна справа відносно радіолюбителя, який за допомогою приладу кустарного виробництва блокував роботу авіаційних радіочастот, що належать Міжнародній повітряній службі. Про це повідомляє прес-служба СБУ України.

У 2010-2012 роках в Національну комісію з питань регулювання зв'язку України надійшло декілька звернень від регуляторного органу Великобританії з питаннь зв'язки, в яких йшлося про те, що з території України в нічний час здійснюються регулярні несанкціоновані втручання в роботу мережі електрозв'язку, яка використовується іноземними авіакомпаніями з метою забезпечення безпеки і регулярності польотів через північ Атлантичного океану. Через ці втручання частота стає непридатною до використання для авіаційного зв'язку.

В ході перевірок співробітники СБУ встановили місцезнаходження радіоелектронного пристрою, через який здійснювалося незаконне втручання, а також людини, якій він належав.

Виявилось, що 58-річний житель Луганської області виготовив це устаткування власноруч для того, щоб спілкуватися з іншими радіоаматорами в ефірі. При цьому він усвідомлював, що створює перешкоди службам, які працюють на цих частотах.

Слідчими УСБУ в Луганській області відносно місцевого жителя за фактом несанкціонованого втручання в роботу мереж електрозв'язку, яке призвело до блокування службової інформації порушенв карна справа за ч.1 ст.361 Кримінального кодексу України. Санкція статті передбачає покарання у вигляді штрафу від 600 до 1000 або позбавлення волі від 2 до 5 років.

 

image_print

You may also like...