17 Июн, 2013

Чим займаються нардепи від Луганщини?

Триває восьмий місяць роботи новообраних народних депутатів Верховної Ради України. Ми вирішили поцікавитися: а чи дотримуються вони своїх передвиборних обіцянок? Наш вибір пав на трьох нардепів від Луганщини.  

Самовисуванець Валерій Мошенський переміг по 108-му виборчому округу, до якого відноситься Красний Луч та Перевальський район. За словами мера Красного Луча Марини Філіппової, з початку свого обрання нардепом, Валерій Мошенський приїздив до Красного Луча 6 разів.

Марина Філіпова, мер Красного Луча: «У нас на сегодняшний день вопрос самый главный, который местная власть не в состоянии решить – это состояние коммунальных дорог. Вот мы определили с ним, что эта задача для нас сейчас самая главная, первоочередная и он совместно с Укравтодором пытается эту проблему решить для города Красный луч и его поселков».

А от щодо Перевальського району, то тут, на жаль, не все так добре. Особливо проблем вистачає у рідному селищі Валерія Мошенського – Ящиковому. Нещодавно тут побувала собкор каналу «1+1» Олена Черняєва. За її словами, водопровід у селищі прокладався ще у 1936-у році, а тому рветься він стабільно кожні два дні.

Олена Черняєва, собкор каналу «1+1»: «Улицы постоянно разрыты, стоят эти ямы. Потом, когда они включают воду, идет подсос грязной воды. Туда попадает все на свете и земля, и головастики. Они начали свой вести, но у них денег не хватило довести это все до ума. И ямы эти – потенциальная опасность для детей, которых там очень много, ямы глубокие».

За свою депутатську діяльність Валерій Мошенський розробив та виніс на розгляд Верховної Ради три законопроекти, два з яких стосувалися пенсійної реформи, зокрема, в одному пропонувалося відправляти людей на пенсію з вихідною допомогою. Третій же документ жодного відношення до Луганщини немає. У ньому депутат пропонував відновити рух пасажирського потягу Київ-Львів та переглянути рух поїздів на станції Волочинськ Хмельницької області. Думаю, що коментарі будуть зайвими.

Сергій Горохов не відмовляється від реконструкції парку «Дружба»

Інший депутат, який потрапив у наше поле зору – Сергій Горохов – мажоритарник від Партії регіонів, переміг по 105-у виборчому округу. Голосували за нього в жовтні 2012-го, серед інших, і жителі Жовтневого району Луганська. У передвиборних обіцянках депутата був, зокрема, і пункт про реконструкцію парку «Дружба» у кварталі Ватутіна – єдиний парк на сході міста.

Місцевий житель Григорій Припутень з сумом згадує, як колись у парку були фонтани, каруселі. На запитання, як він зараз оцінює стан парку, чоловік відповів:

Григорій Припутень, місцевий житель: «Да что тут оценивать? Какое тут состояние?! Пивных этих наставили ларьков. Вот и все состояние».

Сергій Горохов на запит радіо «Пульс FM» письмово відповів, що парк «Дружба», планується реконструювати за два-три роки. Депутат переконує, що зараз він працює над тим, щоб з державного бюджету були виділені перші кошти на реконструкцію парку «Дружба», які підуть на розробку проекту. Сергій Горохов каже, що під час створення проекту будуть враховані побажання жителів міста. Також з підприємців та небайдужих луганчан створено ініціативну групу, члени якої готові брати участь у цьому проекті як меценати.

Сергій Горохов розробив 7 законопроектів. Зокрема, депутат пропонує на 5 років звільнити новостворені підприємства від сплати орендної плати за землю. Підприємства ж в свою чергу мають спрямувати ці кошти на створення нових робочих місць. У іншому ж законопроекті політик пропонує дещо спростити процедуру перерахунку пенсій, щоб пенсіонери чітко розуміли систему її нарахування та самі могли підрахувати свою пенсію.

Жодного законопроекту від Володимира Чуба

Натомість ще один мажоритарник від Партії регіонів Володимир Чуб не запропонував жодного законопроекту. Цей політик пройшов у ВР по 110 виборчому округу. Опікується він Алчевськом, Антрацитом та частиною Лутугинського району. На жаль, зв’язатися з ним особисто, так само як і з Мошенським та Гороховим у нас не вийшло: були наші депутати украй зайняті. Втім, особистий помічник Чуба Олексій Король погодився поділитися заслугами свого начальника. За його словами, Володимир Чуб у своєму окрузі провів понад 30 зустрічей з виборцями. Крім того, за сприяння депутата, в Алчевській міській лікарні почали роботу бюджетні томограф і мамограф.

Як переконує голова Луганської обласної організації «Комітет виборців України» Олексій Свєтіков, народний депутат України повинен, в першу чергу, займатися законодавством, а «не лопатою сквер чистити».

Втім, мабуть, не дарма виділяється нашим нардепам час як для роботи в комітетах, так і для роботи в округах. А відтак жоден зі згаданих нами народних обранців не впорався зі своєю роботою повною мірою: хтось працював виключно в округах, а хтось лише законопроекти вигадував.

Ліза Черв’як
 

image_print

You may also like...