1 мая, 2013

У Луганську та інших містах України святкують Міжнародний день солідарності трудящих (ФОТО)

Історія свята налічує понад сто років. 1-го травня 1886-го року американські робітники оголосили страйк і зажадали переходу з 15-годинного робочого дня на 8-годинний. Довгий час Першотравень був символом революції, непримиренної класової боротьби. Сьогодні це свято відзначається у 142-ох країнах світу.

Під егідою КПУ і профспілок масові заходи відбулися в більшості обласних центрів України. Найбільш масові демонстрації були в Дніпропетровську і Сімферополі – по кілька тисяч осіб, повідомляють інформаційні агенції.

У Києві під час спроби угрупування Коаліція учасників помаранчевої революції перешкодити акціям лівих сил кількох активістів цієї організації було заарештовано.
У Сімферополі в рамках першотравневих урочистостей головною вулицею міста проїхали байкери. У Львові для охорони акції прихильників КПУ, яка нараховувала біля 50 осіб, було відряджено 250 міліціонерів.

У Луганську також відбувся мітинг. Розпочався він у сквері Молодої гвардії та проходив вздовж вулиці Совєтської до пам'ятнику Леніну на Театральній площі. За даними міліції, на мітингу, зібралося близько 2 тисяч людей. Вони тримали червоні прапори, плакати з гаслами «Наша Батьківщина — СРСР!», «Мир», «Труд», «Май» та інші.

Також в колонні були присутні кілька гармоністів, люди співали українські народні пісні. Здебільшого у мітингу взяли участь люди старшого покоління, але і молодь також була присутня — у футболках та бейсболках із символікою комуністичної партії України.

На самому ж мітингу не обійшлося без політики. Зокрема, депутат від КПУ Спірідон Кілінкаров у двох словах пригадав радянське минуле та одразу перейшов до політичної ситуації в країні. Очевидно, що свято 1-го травня для комуністів — це черговий привід нагадати про себе.

Після мітингу всі охочі пішли святкувати до скверу на так звану першотравневу майовку. Люди могли скуштувати польовий куліш. Тут зібралися і ветерани, і молоді матусі з дітлахами.

Почесний Шахтар СРСР Микола Лазарєв говорить, що Перше травня – це свято любові.

Микола Лазарєв: «Праздник был, праздник есть, праздник будет. Это празднует не только наша область, а весь мир. Это праздник труда, праздник отдыха, здоровья и самое главное май – это праздник любви. Именно совпало в этот год букет праздников – Пасха, 1 мая, 9 мая»

У сквері було встановило сцену на якій виступали різні колективи: діти співали пісні, танцювали та читали вірші. Малеча щиро раділа весняному сонцю та теплій погоді. Перше травня можна вважати відкриттям теплого сезону. І хоча, це свято має велику історію та соціальний підтекст, в цей день всі можуть відпочити та гарно провести свій час з родиною та у колі друзів.

Фото: схіd.info

image_print

You may also like...