5 Апр, 2013

Луганські будинки ремонтуватимуть на принципах співфінансування

Міська влада Луганська вирішила провести ще одну реформу житлово-комунального господарства. У першу чергу створюється так-звана керуюча компанія «Центржилком», яка візьме на себе не лише функції ЖЕКів, а й взаємовідносини з постачальниками комунальних послуг – Луганськводою, ЛЕО, Луганськміжрайгазом, Теплокомуненерго.

Для кожного багатоквартирного будинку обласного центру буде розрахований окремий тариф, який включатиме обслуговування ліфтів, електроенергію на функціонування ліфтів і освітлення під’їзду, прибирання прибудинкової території і роботу аварійних бригад. Для тих будинків, в яких ліфтів немає або ж вони не працюють, у тариф буде закладено вартість трьох послуг.

З одного боку справедливе рішення, адже більшість послуг, які ЖЕКи повинні були надавати, включаючи поточні і капітальні ремонти, люди не отримували. З іншого боку, приблизні цифри, які озвучив Маноліс Пілавов, майже не відрізняються від тарифів ЖЕКів – нові 1,92 копійки проти старих 1,96 копійок. У цьому питанні заступник міського голови посилається на перерахунки тарифів і доведення їх до економічно обґрунтованих.

Втім, що ж робити мешканцям багатоповерхівок, коли знадобиться ремонтувати дах, підвал або під’їзд? Робити це за власні кошти? Ні. Власне тут і розкривається суть реформи. Міська влада готова допомагати мешканцям на принципах співфінансування – тобто частину коштів платять мешканці будинку, а частину – місто. Для цього у кожному будинку потрібно буде обрати відповідальну людину або ініціативну групу.

Манолис Пилавов «Во взаимоотношениях между управляющей компанией и жильцами дома должно быть то звено, через которое можно и собрание провести, и определяться с населением – какие виды работ мы планируем делать, и как будет финансироваться»

Власне кажучи, це звичайнісіньке об’єднання співвласників багатоквартирних будинків, тільки не оформлене юридично. Схоже, що у такий спосіб влада вирішила обійти норму, що перед передачею будинку з комунальної власності в руки ОСББ, потрібно зробити його капітальний ремонт.

Тож, мешканцям луганських багатоповерхівок, хочуть вони цього чи ні, доведеться обирати людину, яка представлятиме інтереси їхнього будинку, а з часом створювати ОСББ.

 

image_print

You may also like...