13 Ноя, 2012

В луганській дитячій поліклініці №2 займаються здирництвом?

До редакції радіо Пульс звернулася луганчанка Ксенія, яка поскаржилася, що в дитячій поліклініці №2 Луганська з неї вимагають гроші за огляд маленької дитини. Конфлікт розпочався ще у вересні. Тоді молода мама просто не звернула уваги на прохання медсестри заплатити за огляд дитини 100 гривень. Та коли жінка в черговий раз прийшла до лікаря, з неї стали знову вимагати гроші. Мотивуючи це тим, що діти відвідують поліклініку за місцем проживання, а не прописки. Документів, які забороняють це, у лікарні, на прохання Ксенії, не надали. А згодом відмовились віддати й медичні картки дітей. Молода мама впевнена, що лікарі порушують її права:

«Якщо старшій донці 4 роки, то бог з ними, можна сперечатися і сваритися, де вона повинна лікуватися: за місцем проживання або прописки. А молодша – першого року життя, такі діти повинні лікуватися тільки за місцем проживання. Тобто ще в пологовому будинку, коли вони пакет документів готують, сам пологовий будинок передає документи дитини медичні туди, де сім'я проживає», – вважає Ксенія.

Перший заступник начальника Головного управління охорони здоров’я Луганської ОДА Геннадій Бунєєв наголошує, що мама в цій ситуації права. За його словами, вчинок медсестри – це звичайне здирництво:

«Потрібно прийти в реєстратуру, написати заяву з паспортом, і вона буде лікуватися там, де вона хоче. Немає ніяких на сьогодні нормативно-правових актів, які б забороняли їй лікуватися в тому чи іншому лікувальному закладі. Це, напевно, медпрацівник просто хотів заробити грошей», – відповів на запитання кореспондента радіо Пульс Геннадій Бунєєв.

Посадовець пообіцяв ініціювати службове розслідування за цим фактом і покарати винних, якщо він підтвердиться. Між тим, медсестра, що вимагала гроші, спілкуватися із журналістами не захотіла.

На одному з луганських інтернет-сайтів для молодих мам, луганська дитяча поліклініка №2 потрапила у «чорний список». Луганчанки переконують, що в цій установі давно вимагають гроші. І як боротися із цим – просто не знають.

Натомість Ксенія налаштована рішуче відстоювати свої права. Каже, якщо здирництво в поліклініці не припиниться, вона звернеться в прокуратуру.
 

image_print

You may also like...