18 Окт, 2012

Охоронці отримали більше прав

Сьогодні набрав чинності Закон України «Про охоронну діяльність», що дозволяє персоналу охорони застосовувати фізичну силу, спеціальні засоби і службових собак проти правопорушників.

До переліку спецзасобів можуть входити палиці і травматична зброя. Також законом передбачається, що охоронці можуть проводити відкриту відеозйомку і фотографувати усе, що відбувається довкола. Документ регулюватиме і видачу ліцензій охоронним фірмам. Закон набрав чинності через декілька тижнів після розстрілу чотирьох охоронців в київському торговому центрі «Караван».

В той же час президент Української федерації професіоналів безпеки Сергій Шабовта заявив, що найближчим часом охоронцям в супермаркетах зброя видаватися не буде. Він підкреслив, що стаття 16 закону чітко свідчить, що вживання спецзасобів недопустимо в багатолюдних місцях. Спецзасоби охорона зможе застосувати лише після попередження в разі явної загрози для життя. Без попередження вистрелити або вдарити охоронець має право лише в разі раптового нападу.
 

image_print

You may also like...